O nás

WineList – tak trochu jíný wine bar

“Tak trochu jiný [něco]” prý patří na seznam Top 10 marketingových klišé.

My však máme hned 10 důvodů, proč si myslíme, že WineList opravdu je tak trochu jiný wine bar.

1. WineList vlastní a provozují 2 ženy, Róza a Pavlína 🙂

2. Víno je středobodem WineListu, ale přes den podáváme i skvělou výběrovou kávu z našich oblíbených českých.

3. Pečeme si vlastní pečivo k vínu! Nadýcháné focaccii, křupavé tyčinky, krekry.

4. Ke kávě podáváme vlastní koláče a buchty – pečlivě a zodpovědně je testujeme na dětech (děti vědí, co je pro ně dobré).

5. Nabízíme desítky vín po skleničce. Širší výběr vína po skleničce jsme viděli jen v jednom baru v Bordeaux (ale tam nemají Pálavu a Frankovku).

6. Můžete si dát degustační vzorek základního (ale dobrého) vína za 20 korun, nebo skleničku Brunello di Montalcino za tři stovky. Nebo obojí – alespoň si je porovnáte.

7. Jakékoliv víno si lze koupit s sebou za běžnou maloobchodní cenu.

8. U nás degustujete vlastním tempem a směrem. Spolehnout se můžete na sebe, základní informace o vínech (a jejich logické řazení), ale nebojte, my tu jsme vždy pro vás 🙂

9. Pro systematické ochutnávače připravujeme „vinné mapy“, nebo-li cesty našimi víny. Praktičtější (a empiričtější) způsob, jak se ponořit do světa vína, asi neexistuje 🙂 nebo aspoň my ho zatím nevymysleli.

10. Naše ceny jsou férové a zohledňují, jestli víno pijete u nás nebo si ho otevřete až doma k večeři. Navíc, díky možnosti si předtím vína ochutnat, kupujete a pijete jen vína, která Vám opravdu dělají radost.